НачалоЗа насТаекуон ДоКалендарНовиниУспехиГалерияНормативна базаКонтакти
Новини ›› Eвропейското първенство по Таекуон-до ITF
Eвропейското първенство по Таекуон-до ITF
09-05-2004

На 7, 8 и 9 май 2004 г. в гр. София, в Зимния дворец на спорта се проведе 19-то за мъже и жени и 10-то за юноши и девойки Европейско първенство по таекуон-до ITF. Общо 606 участници от 28 страни се състезаваха за първите места в различните дисциплини и категории. Българският национален отбор беше в състав:

Девойки: Симона Попова, Велика Гинева, Любина Спасова, Кремена Спасова, Ася Крайчева, Валентина Йочкова, Бианка Бикова

Юноши: Станислав Долев, Герасим Борисов, Тодор Тодоров, Николай Тху Ле, Добромир Карабелов, Емил Йотов, Мариян Макиавеев

Жени: Деана Кръстева, Амалия Колева, Албена Малчева, Радостина Рангелова, Лидия Дукова, Биляна Костова

Мъже: Тодор Козладеров, Димитър Лесов, Петър Дивизиев, Николай Кехайов, Стоилко Календерски, Ботьо Колев, Живко Коевски, Христо Крайчев

За голяма радост на Българската федерация към състезанието проявиха искрен интерес представители на управителния съвет на Международната федерация по таекуон-до и дори ни уважиха с присъствието си лично президентът г-н Чанг Унг, гранд мастър Ри Ки Ха, ІХ дан, старши вице президент на ITF и гранд мастър Леонг Уай Менг, ІХ дан, младши вицепрезидент на ITF. Нашите състезатели успяха да зарадват българската публика давайки всичко от себе си. Трудните дни по време на тежкия тренировъчен лагер бяха възнаградени с общо 40 медала – 10 златни, 12 сребърни и 18 бронзови. Така България за първи път стана трета в Европа! (първи е отборът на Русия, а втори е отборът на Чехия) А ето и нашите медалисти:

Индивидуално:

  • Амалия Колева, форма до ІV дан: І място
  • Тодор Козлодеров, форма до ІV дан І място
  • Герасим Борисов, форма до ІІІ дан І място
  • Симона Попова, форма до ІІ дан І място
  • Валентина Йочкова, форма до ІІІ дан І място
  • Албена Малчева, спаринг до 63 кг. І място
  • Тодор Козладеров, спаринг до 54 кг. І място
  • Стоилко Календерски, спаринг + 80 кг. І място
  • Станислав Долев, спаринг до 52 кг. І място
  • Герасим Борисов,специална техника І място
  • Албена Малчева, форма до ІІІ дан ІІ място
  • Ботьо Колев, форма до І дан ІІ място
  • Амалия Колева, спаринг до 58 кг. ІІ място
  • Деана Кръстева, спаринг до 52 кг. ІІ място
  • Радостина Рангелова, спаринг + 70 кг. ІІ място
  • Димитър Лесов, спаринг до 63 кг. ІІ място
  • Амалия Колева, специална техника ІІ място
  • Любина Спасова, форма до І дан ІІ място
  • Радостина Рангелова, форма до І дан ІІІ място
  • Тодор Тодоров, форма до ІІ дан ІІІ място
  • Петър Дивизиев, спаринг до 71 кг. ІІІ място
  • Николай Кехайов, спаринг до 80 кг. ІІІ място
  • Ботьо Колев, силов тест ІІІ място
  • Велика Гинева, спаринг до 42 кг. ІІІ място
  • Кремена Тодорова, спаринг до 48 кг. ІІІ място
  • Добромир Карабельов,спаринг до 63 кг. ІІІ място
  • Емил Йотов, спаринг до 70 кг. ІІІ място
  • Мариян Макиавеев, спаринг + 70 кг. ІІІ място

Отборно:

  • форма мъже - ІІ място
  • спаринг мъже - ІІ място
  • форма жени - ІІІ място
  • спаринг жени - ІІІ място
  • силов тест жени - ІІІ място
  • специална техника жени - ІІ място
  • форма девойки - ІІ място
  • спаринг девойки - ІІІ място
  • силов тест мъже - ІІІ място
  • специална техника девойки - ІІІ място
  • специална техника юноши - ІІІ място
  • силов тест жени - ІІІ място

    Комплексно:

    Мъже и жени - 5 златни медала, 10 сребърни медала и 7 бронзови медала

    Трети в комплексното класиране

    Юноши и девойки - 5 златни медала, 2 сребърни медала и 11 бронзови медала

    Трети в комплексното класиране

    Най - техничен състезател, мъже: Тодор Козладеров

    Най – техничен състезател, юноши: Герасим Борисов

  • Начало | За нас | Таекуон До | Календар | Новини | Успехи | Галерия | Нормативна база | Контакти | Вход © 2009 Българска федерация по Таекуон До ITF
    Всички права запазени.