Изключително успешно завърши за България 30 за мъже и жени и, 21 за юноши и девойки, 7 за ветерани и 5 за деца Европейско Първенство по Таекуон-До ITF в Андрия, Италия от 27 април до 3 май 2015 г.
В продължение на четири дни националните отбори спечелиха 11 европейски титли, 6 сребърни медала и 24 бронзови отличия. Групата на състезателите ни беше от 66 състезатели в различните възрастови групи, които бяха събрани от клубове в страната на едномесечен лагер, за да водят целенасочена подготовка. В шампионата в Италия участваха около 700 човека от 28 страни.
За съжаление контузии на основни състезатели в началото на първенството ни попречиха да спечелим още отличия за България. Въпреки това сме горди от представянето . 11 златни медала си е постижение. Толкова пъти зрителите в пълната зала в Андрия чуха и родния ни химн. Тази година шампионатът беше много силен с рекорден брой състезатели от целия континент. Още веднъж огромна благодарност към г-н Красен Кралев и Министерството на спорта, както и към всички , които ни помогнаха, за да стигнем дотук и да спечелим отличията за България.
В отборното класиране по държави от Европейския шампионат България е на 4-то място по спечелени медали, като пред нас са Русия, Украйна и Гърция. Интересен факт е , че с гърците имаме равен брой златни медали, но са извоювали повече сребърени медали и влизат в крайното подреждане на тройката по нации.
